Natječaj za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole

Na temelju članaka 126. i 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (“N.N.“ br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 5/12., 16/12, 86/12., 126/12.,94/13.,152/14.,07/17.) i članka. 61. Statuta Osnovne škole Ilača-Banovci, Ilača, Školski odbor osnovne škole Ilača-Banovci, Ilača raspisuje

Uvjeti:

1.) završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu učitelja ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja, a koji može biti:

c) specijalistički diplomski stručni studij.

2.) uvjeti propisani člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

3.) najmanje osam (8) godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje, od čega najmanje pet (5) godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama.

Ravnatelj/ica osnovne škole može biti i osoba koja je završila stručni četverogodišnji studij za učitelje kojim se stječe 240 ECTS bodova.

Iznimno, osoba koja ne ispunjava uvjete iz članka 126. stavka 1. podstavka 1. i stavka 2. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi  može biti ravnatelj/ ica osnovne škole ako u trenutku prijave na natječaj za ravnatelja obavlja dužnost ravnatelja u najmanje drugom uzastopnom mandatu, a ispunjavao/la je uvjete za ravnatelja/icu propisane Zakonom o osnovnom školstvu („N.N.“  br. 59/90., 26/93., 27/93., 29/94., 7/96., 59/01., 114/01. i 76/05).

Uz prijavu na natječaj kandidati su obvezni priložiti u izvorniku ili ovjerenoj preslici sljedeću dokumentaciju:

-dokaz o položenom stručnom ispitu, odnosno da je osoba oslobođena polaganja

-dokaz o stažu osiguranja (potvrda odnosno elektronički zapis iz matične evidencije HZMO-a)

-dokaz o stažu na odgojno-obrazovnim poslovima (potvrda školske ustanove o vrsti poslova i trajanju radnog odnosa)

-dokaz o obavljanju poslova ravnatelja u najmanje drugom uzastopnom mandatu za osobe koje se kandidiraju temeljem članka 126. stavka 3. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (odluke o imenovanju ili ugovore o radu)

-dokaz da ne postoje zakonske zapreke za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi u smislu članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (uvjerenje nadležnog suda ne starije od 30 dana)

Na natječaj se ravnopravno prijavljuju osobe oba spola.

Rok za podnošenje prijava kandidata s potrebnom dokumentacijom je osam (8) dana od dana objave natječaja.

Prijave s potrebnom dokumentacijom dostaviti preporučenom poštom ili neposredno na adresu: Osnovna škola Ilača-Banovci, Vladimira Nazora 24 d, 32248 Ilača u zatvorenoj omotnici s naznakom „natječaj za ravnatelja/icu – ne otvarati“.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

« Studeni 2017 »