Visoki rezultati osmašica Laure i Leonarde

Županijsko je natjecanje u poznavanju hrvatskoga jezika za osnovne škole ove godine održano u Vinkovcima, u OŠ Josip Kozarac. Županijsko je povjerenstvo na natjecanje pozvalo  25 učenika 7. i 25 učenika 8. razreda  iz  škola Vukovarsko srijemske županije.

Naše osmašice Laura Kolarević i Leonarda Balić sjajno su predstavile našu školu osvojivši 3., odnosno 4. mjesto. Zavidan je to rezultat s obzirom na to da se zadatci, koje sastavlja Državno povjerenstvo, zahtjevnošću i težinom razlikuju od zadataka koje učenici rješavaju tijekom nastave. Ovo je prvi put u našoj školi da na županijskim natjecanjima imamo učenike koji su osvojili tako visoko mjesto poretka. Učenice su ovim rezultatom podigle ljestvicu rezultata koje su postizali prijašnji učenici i time zapravo drže školski rekord.

Laura i Leonarda kažu da su sretne i jako zadovoljne ishodom. Kažu i da su dosta učile, da je priprema i učenje trajalo 3-4 mjeseca, ali da su sada sve umore i neizvjesnost zaboravile. Sada nastavljaju učiti istom snagom kako bi što boljim uspjehom završile osmi i upisale željenu gimnaziju. Mi im još jedanput čestitamo i želimo da  se upišu kamo žele i da dalje idu na natjecanja.

« Listopad 2017 »