Mladi poduzetnici

U adventsko vrijeme učenici sedmog razred, sa svojom razrednicom Helenom Lukadinović, odlučili su organizirati izradu i prodaju božićnih ukrasa. Zarađeni novac planiraju potrošiti za odlazak na završnu ekskurziju u osmom razredu.

Na satu razrednika u mjesecu studenom počeli su dogovori da se donesu različiti materijali od kojih se planira izrada božićnih ukrase. Dogovorili su se da će ostajati u školi skoro svakoga dana nakon nastave po sat-dva kako bi izradili što više ukrasa koji će za Božić krasiti domove Ilačana.

Glavni dio, prodaja, događao se prije i poslije školske priredbe u Hrvatskom domu u Ilači. Kako su ove godine gosti školske priredbe bili“ Šumari“, KUD  iz Vinkovaca, i njihove će domove krasiti ukrasi sedmaša iz Ilače  jer su im  privukli pažnju i mnogi su ih članovi kupili.

Za preostale ukrase, koji se nisu prodali na priredbi, planirana je prodaja dva dana prije Božića u poslijepodnevnim satima.

Ovakvim načinom rada učenici se uče poduzetništvu. Zarađeni novac razdijelit će se ravnomjerno na sve učenike i bit će velika pomoć roditeljima u plaćanju troškova završnoga putovanja.

« Lipanj 2017 »