Mladi čuvari prirode

Dana 16. travnja Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Vukovarsko-srijemske županije pripremila je za Mlade čuvare prirode izvrsno predavanje u obliku terenske nastave. Naravno, sudjelovali su Mladi čuvari prirode i iz naše škole. Terenska nastava je organizirana u Općini Nijemci u sklopu projekta "Centar za promatranje ptica Nijemci" .

U ravnici Srijema, Općina Nijemci ispunjena je prirodnim ljepotama koje sve više postaju dostupne posjetiteljima. Rijeke Bosut i Spačva i njihovo prirodno okruženje pružaju mogućnost riječnog avanturizma, panoramskih izleta brodom, lova i ribolova, promatranja životinja i biljnih vrsta. pod sjenama stoljetnih hrastovih šuma Spačvanskog bazena ljudi njeguju stare običaje.

Veliki interes posjetitelji pokazuju za promatranje ptica, kojih na ovom području nalazimo preko 100 vrsta, nekoliko vrlo rijetkih. Uvažavajući te činjenice, u Općini Nijemci osmišljen je i započet projekt" Centar za promatranje ptica Nijemci". Mladi čuvari prirode iz naše škole u pratnji pedagoga Nikole Radišića vratili su se iz Njemaca ispunjeni samo pozitivnim iskustvima.